Beynalxalq ödül

Sorğu


Sizcə qlobalaşmaya təkan verən amil hansıdır?







EKSPERTLƏR QRUPU

Font:      
I «Qızıl Kürə»
Beynəlxalq Mükafatının
Ekspertlər Qrupunun tərkibi

Mədəniyyət:

- Ədəbiyyat sahəsi üzrə:

1. Rəsmiyyə Sabir, şair, AMEA-da elmi işçi;
2. Tehran Əlişanoğlu, tənqidçi, AMEA-da elmi işçi;
3. Rafiq Tağı, nasir;
4. Əli Əkbər, şair-tərcüməçi;
5. Aqil Abbas, millət vəkili, nasir-publisist, «Ədalət» qəzetinin Baş redaktoru;
6. Arif Əmrahoğlu, tənqidçi-tərcüməçi; AYB-nin katibi;
7. Tofiq Abdin, şair-publisist.

- Kino sahəsi üzrə:

1. Elxan Qasımov, kino-rejissor, C.Cabbarlı adına Azərbaycan Kinostudiyasının Həmkarlar İttifaqının sədri;
2. Abbas Əliyev, Azərbaycan Kinematoqrafiya İttifaqının katibi;
3. İsmayıl Məmmədov, gənc rejissor;
4. Vaqif Mustafayev, rejissor, Azərbaycan Mədəniyyət Nazirinin birinci müavini;
5. Həmidə Ömərova, aktrisa, xalq artisti, Az.DMİU-nin kafedra müdiri;
6. Ayaz Salayev, rejissor, kino tənqidçisi;
7. Aydın Kazımov, kino tarixçisi və tənqidçisi.

- Televiziya sahəsi üzrə:

1. Elşad Quliyev, teletənqidçi, filoloq, «Bilik» Maarifçilik, Mədəniyyət və İnformasiya Mərkəzinin sədri;
2. Qulu Məhərrəmli, televiziya mütəxəssisi, siyasi icmalçı, AzTV-nin «Səhər» proqramının Baş direktoru;
3. Zeynal Məmmədli, Avropa Şurası mətbuat və KİV üzrə monitorinq qrupunun üzvü, BDU-da teleradio jurnalistikası fakültəsinin baş müəllimi;
4. İntiqam Hacılı, televiziya tənqidçisi, yazar;
5. Aydın Dadaşov, professor, ADMU-nun müəllimi;
6. Sevda Sultanova, «525-ci qəzet»in mədəniyyət yazarı;
7. Tünzalə Babayeva, sənətşünas, «Xəzər» qəzetinin mədəniyyət yazarı.

- Musiqi sahəsi üzrə:

1. Aygün Səmədzadə, bəstəkar, İTV musiqi departamentinin rəhbəri;
2. Elçin Əlibəyli, sənətşünas, SOY kompaniyasının redaktoru;
3. Qasım Şeyx, musiqişünas, Bakı Musiqi Akademiyasının şöbə müdiri;
4. Qəzənfər Abbasov, Milli Konservatoriyanın müəllimi;
5. Firudin Allahverdi, bəstəkar, Bakı Musiqi Akademiyasının magistri;
6. Baba Vəziroğlu, yazıçı-şair, musiqi mətnləri müəllifi;
7. Sevda Babayeva, sənətşünas, «Həftə içi» qəzetinin mədəniyyət yazarı.

KİV və Nəşr sahəsi üzrə:

1. Şərif Ağayar, «Kino+» qəzetinin Baş redaktoru;
2. Afiq Mirzəbəyli, «Reytinq» qəzetinin Baş redaktoru;
3. Akif Aşırlı, «Şərq» qəzetinin Baş redaktoru;
4. Nəsiman Yaqublu, tarix elmləri namizədi, BDU-nun müəllimi;
5. Rəşad Məcid, «525-ji qəzet»in Baş redaktoru;
6. Faiq Balabəyli, «Yeni Xəbər» qəzetinin Baş redaktoru;
7. Cavanşir Həsənli, «Xalq Cəbhəsi» qəzetinin Baş redaktoru.

Siyasət, dövlət idaretməsi və qanunvericilik üzrə:

1. Xaqani Has, Ankara Dövlət Universiteti, siyasi elmlər doktoru;
2. İqbal Ağazadə, millət vəkili, «Ümid» partiyasının sədri;
3. Elxan Şükürlü, politoloq, «Ədalət» partiyasının sədr müavini;
4. Qabil Hüseyinli, politoloq; «Müsavat» partiyasının başqan müavini;
5. Sabir Rüstəmxanlı, millət vəkili, Vətəndaş Həmrəyliyi Partiyasının sədri;
6. Zərdüşt Əlizadə, politoloq;
7. Aydın Mirzəzadə, millət vəkili. Yeni Azərbaycan Partiyası Siyasi Şurasının üzvü.

QHT- sahəsi üzrə:

1. Eldəniz Quliyev, kino-dramaturq, Azərbaycan Ziyalılar Hərəkatının sədri;
2. Kamran Məhərrəmli, Azad Cəmiyyət Uğrunda İctimai Birliyin sədri;
3. Əliməmməd Nuriyev, «Konstitusiya» Araşdırmalar Fondunun prezidenti;
4. Qorxmaz İbrahimli, «Biosfer» İctimai Birliyinin sədri;
5. Məhərrəm Zülfüqarlı, Azərbaycan Milli Araşdırma Assosiasiyasının icraçı direktoru;
6. Aydın Kərimov, Müstəqil Hüquq Mərkəzinin prezidenti;
7. Elza Alışova, Seçici Qadınlar Liqasının sədri.

İnsan haqları və hüquq sahəsi üzrə:

1. İntiqam Əliyev, Hüquq Maarifçiliyi Cəmiyyətinin sədri;
2. Ənnağı Hacıbəyli, Azərbaycan Hüquqçular Assosiasiyasının prezidenti;
3. Arzu Abdullayeva, Helsinki Vətəndaş Assambleyasının Azərbaycan nümayəndəliyinin rəhbəri;
4. Çingiz Dadaşov, hüquqşünas-ekspert;
5. Anar Məmmədli, Seçki Monitorinq Mərkəzinin direktoru;
6. Leyla Yunus, Sülh və Demokratiya İnstitutunun rəhbəri;
7. Nadir Adilov, Gənc Hüquqşünaslar Birliyinin sədri.

İqtisadiyyat və özəl sektor üzrə:

1. Əli Məsimov, millət vəkili, iqtisadçı alim;
2. Qubad İbadoğlu, iqtisad elmləri namizədi, İqtisadi Tədqiqatlar Mərkəzinin sədri;
3. Şamil Kərəmov, AR prezidenti yanında Sahibkarlar Şurasının «Qeyri-neft sektorunun inkişafı» işçi qrupunun koordinatoru;
4. İsa Bağırov, maliyyəçi, sabiq vergi naziri;
5. Yaşar Məmmədov, maliyyəçi, «TexnikaBank»-ın Xəzər filialının direktoru;
6. Arif Əsədov, Sahibkar;
7. Əkbər Eldaroğlu, «Odlar Yurdu» Universitetinin müəllimi.

Elm-Təhsil və Texnologiyalar sahəsi üzrə:

1. Niyazi Mehdi, fəlsəfə elmləri doktoru, professor;
2. Vilayət Hacıyev, ADU-nin tərcümə fakültəsinin dekanı;
3. Talıb Atakişiyev, İnformasiya texnologiyaları üzrə DAK sədrinin müşaviri;
4. Qorxmaz Əfəndiyev, İnformasiya Texnologiyaları üzrə mütəxəssis, İİN-nin Bakı Tədris Mərkəzinin müəllimi;
5. Rövşən Hacıyev, fəlsəfə elmləri namizədi, AMEA-nın elmi işçisi;
6. Rəfail Əhmədli, fəlsəfə elmləri namizədi, AMEA-da böyük elmi işçi;
7. Nazim Əliyev, «ProNET» Kompüter, proqramlaşdırma və telekommunikasiya avadanlıqları firmasının direktoru.


Şərhlər: 0
Bu məqaləyə fikir bildir və ya şərhlərə bax

TV lahiyə